2017 m. gegužės mėn. 15-21 d.

Tradicinė kasmetinė pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ šiemet vėl kviečia miestų ir miestelių gyventojus atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui. 

Šia akcija norime priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė.

Piliečių sumokami mokesčiai skiriami Lietuvos gyventojų pensijų, ligos, motinystės, bedarbio ir kitoms socialinės paramos išmokoms, sveikatos apsaugai (vaistų, medicinos pagalbinių priemonių kompensavimui, sveikatos programoms ir kt.), švietimui ir mokslui (mokykliniam, ikimokykliniam ugdymui, aukštajam mokslui ir kt), subsidijoms verslui bei žemės ūkiui, krašto apsaugai, priešgaisrinei apsaugai, policijai, teisėsaugos sistemai, kultūrai, menui, sportui ir kitoms visuomenės reikmėms. Todėl sąžiningai mokėdamas mokesčius kiekvienas asmuo prisideda prie savo ir valstybės ateities kūrimo.

Mokėdamas mokesčius nuo savo atlyginimo, žmogus ne tik užsitikrina socialinę apsaugą ligos, motinystės atveju, valstybės išmokas senatvėje, bet ir kaupia stažą, nuo kurio taip pat priklauso senatvės pensijos dydis. Pernai Lietuvoje buvo daugiau nei 140 tūkstančių žmonių, kurie per metus nesukaupė 12 mėnesių darbo stažo. Prisidėdama prie šių metų akcijos „Sodra“ visiems jiems išsiųs informaciją apie prognozuojamą jų senatvės pensiją, kuri, daugeliu atvejų, numatoma gerokai mažesnė nei galėtų būti dirbant oficialiai.

Akcijos savaitę kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiais valstybės tarnautojais, visuomenės veikėjais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų vadovais Lietuvos miestuose ir miesteliuose skleisime žinią, kad kiekvienas galime prisidėti prie mūsų gerovės kūrimo.

Gegužės mėn. 15 – 21 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose organizacijų vadovai ir atstovai kviečiami išeiti į gatves susitikti su miesto gyventojais trumpam pokalbiui, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Akcijos organizatoriai rengia informatyvius lankstinukus, kurie taip pat bus įteikiami gyventojams. Mažesniuose miestuose kviečiame pasirinkti dieną, kai į gatves išeina daugiausiai gyventojų.

Taip pat kviečiame naudotis akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ ir inicijuoti savo veiksmą.

Akcijos programa

  • Verslo, valstybės ir NVO lyderiai bei pilietiški organizacijų atstovai šalies miestuose bendraus su gyventojais ir dalins edukacinę medžiagą. Miestai pasirenka patogiausią dieną. 
  • Vietos valdžios, verslo, bendruomenės, verslą kontroliuojančių institucijų susitikimai miestų savivaldybėse.
  • Akcijos savaitę šalies mokyklų ekonomikos mokytojai kviečiami surengti pamoką apie šešėlinę ekonomiką ir aptarti šią temą su mokiniais. Mokytojai gali naudotis pagalbine akcijos rengėjų ir partnerių paruošta edukacine medžiaga.
  • Kitos akcijos dalyvių iniciatyvos.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie akcijos šių metų gegužės mėnesį. Pasakykime, kad mūsų šalyje – nėra vietos šešėliui. 

Daugiau informacijos 

http://baltojibanga.lt/sioje-salyje-nera-vietos-seseliui-2017.html

Ieva Lapeikienė

ieva@baltojibanga.lt

(5) 275 52 58