Aktyviausius ir stambiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ paskelbė ir apdovanojo įmones, organizacijas ir asmenis, kurie per pastaruosius metus labiausiai prisidėjo prie šalies verslo aplinkos bei investicinio gerinimo. Tradicinėje, šeštojoje „Investors‘ Forum“ metinių apdovanojimų ceremonijoje laurus nuskynė akcinė bendrovė „Vilkyškių pieninė“ – jai atiteko 2016 metų investuotojo titulas. Ceremonijos metu asociacija taip pat įvardijo metų sprendimą verslo aplinkai gerinti, atsakingą įmonę, metų verslo žurnalistą, valstybės tarnautoją ir ekonomikos mokytoją.

 

Bendrovė „Vilkyškių pieninė“ metų investuotoja pripažinta už investicijas į gamybinės bazės plėtrą Tauragėje pernai investicijoms skyrusi 26 mln. eurų. Į metų investuotojo titulą taip pat pretendavo bendrovė „Lidl Lietuva“ ir Schmitz Cargobull Baltic, UAB.

 

„Nors didieji šalies miestai laikomi Lietuvos ekonominiais centrais, tradiciškai pritraukiančiais daugiausiai investicijų, nuosekliam šalies ekonomikos augimui būtina regionų plėtra. Tad nepaprastai svarbu, kad tiek vietos, tiek užsienio verslas žengia į šalies regionus, kur pastaruoju metu steigiama vis daugiau gamybos įmonių. Viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje „Vilkyškių pieninės“ įmonių grupė itin svariai prisideda prie regionų ekonomikos stiprinimo – 2016 m. bendrovės gamybos plėtra buvo didžiausia per ketvirtį amžiaus privataus kapitalo investicija Tauragės regione. Linkime, kad bendrovės veiklos istorija ir patirtis įkvėptų šalies ir užsienio verslą krypčių investicijoms dairytis ne tik didmiesčiuose“, − pažymėjo Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

 

Už taikomus aukštus skaidrumo reikalavimus, gerosios praktikos ir patirties sklaidą, organizacinės kultūros puoselėjimą ir investicijas į aplinkos apsaugą atsakingiausia 2016 m. įmone buvo pripažinta bendrovė „Telia“. Įmonė aktyviai prisideda prie verslo santykių skaidrumo didinimo šalyje, yra įsitraukusi į visuomenės saugumo bei švietimo iniciatyvas. Vykdydami iniciatyvą, kuria siekiama edukuoti gyventojus virtualios erdvės saugumo klausimais, bendrovės darbuotojai pernai apmokė per 42 000 mokinių ir mokytojų.

 

Apdovanojimas už geriausią 2016 m. sprendimą verslo aplinkai gerinti buvo įteiktas Šešioliktajai Vyriausybei, pademonstravusiai politinę valią ir ryžtą modernizuoti darbo santykius ir suteikusiai postūmį naujajam Darbo kodeksui priimti. „Nors ilgai laukto naujojo socialinio modelio įsigaliojimas vis dėlto buvo atidėtas, vykusi diskusija ir priimtas įstatymas padėjo išsklaidyti savotišką mitą, kad Darbo kodeksas Lietuvoje – neliečiamas. Vyriausybė pademonstravo ir ryžtą, ir siekį įsiklausyti į verslo lūkesčius, kas savaime buvo teigiamas signalas investuotojų bendruomenei. Tikimės, kad Trišalėje taryboje suderintas naujasis Darbo kodeksas įsigalios, kaip žadama, dar šią vasarą ir ledai sprendžiant vieną opiausių iššūkių verslui Lietuvoje pagaliau pajudės“, − teigė Rūta Skyrienė, „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

 

Investuotojų forumo nariai paskelbė ir 2016 m. valstybės tarnautoją. Juo pripažintas valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys. Investuotojai įvertino kryptingą A. Dulkio veiklą siekiant efektyvinti valstybės biudžeto valdyseną, aukščiausią audito instituciją padaryti atvira, atsakinga ir profesionalia partnere didinant viešojo sektoriaus efektyvumą.

 

2016 metų verslo žurnalistu buvo pripažintas naujienų portalo „15min.lt” tyrimų redaktorius Šarūnas Černiauskas. Šis titulas jam skirtas už tiriamosios žurnalistikos stiprinimą, atskleidžiamą korupciją bei indėlį skaidrinant Lietuvos verslo aplinką.

 

Metų ekonomikos mokytoju tapo Daugų (Alytaus raj.) Vlado Mirono gimnazijos ekonomikos ir verslo mokytojas Modestas Raudonis. Apdovanojimas skirtas ne tik už perteikiamas žinias ir patirtį, bet ir gebėjimą įkvėpti mokinius inovuoti, kurti bei įgyvendinti verslo idėjas.

 

Siekdamas padėti spręsti dar vieną svarbų iššūkį, su kuriuo susiduria investuotojai – kvalifikuotos darbo jėgos ir specialistų trūkumą, Investuotojų forumas kartu su agentūra „Investuok Lietuvoje“ ėmėsi iniciatyvos įvertinti šalies aukštųjų mokyklų studijų programas. Labiausiai verslo lūkesčius atitinkančios ir perspektyviausios studijų programos įvertintos specialiu kokybės ženklu „Investors‘ Spotlight“. Metinių apdovanojimų šventėje buvo pristatytos pirmosios šį ženklą gavusios programos. Pirmosios „Investors‘ Spotlight“ ženklą gavo Kauno technologijos universiteto Ekonomikos bakalauro studijų programa, taip pat Vilniaus universiteto Informacinių technologijų bakalauro studijų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Inžinerinės informatikos bakalauro studijų ir to paties universiteto Mechanikos inžinerijos bakalauro studijų programa.

 

 

Daugiau informacijos:

Rūta Skyrienė

Asociacijos „Investors‘ Forum“ Vykdomoji direktorė

El. p. ruta@investorsforum.lt

Mob. tel.: +370 687 888 61